Współpracujący zespół lekarzy /

Dr hab. n. med. Stanisława Bazan-Socha, Prof. UJ

dr-Stanisława-Bazan-Socha-2

Dr hab. n. med. Stanisława Bazan-Socha, Prof. UJ

Specjalista chorób wewnętrznych, alergologii, immunologii klinicznej

Wykształcenie

• Dyplom lekarza medycyny uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (1996).
  • Ukończyła studia doktoranckie z dziedziny biologii molekularnej na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ i uzyskała stopień doktora nauk medycznych (2001).
  • Doktor habilitowany nauk medycznych (2017).
Doświadczenie zawodowe

• Od 1996 roku pracuje w II Katedrze Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
  • Był pracownikiem naukowym na Wydziale Nefrologii Uniwersytetu Ruperto Carola w Heidelbergu w Niemczech w latach 1992-1994.
  • Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Alergii, Autoimmunizacji i Nadkrzepliwości, Kierownika Poradni Chorób Alergicznych oraz starszego asystentem w Poradni Chorób Immunologicznych i Zaburzeń Krzepnięcia Krwi
Główne zainteresowania zawodowe oraz naukowe

• Patofizjologia astmy, chorób alergicznych oraz chorób autoimmunizacyjnych.
  • Uwarunkowania powikłań zakrzepowo-zatorowych, miażdżyca tętnic, choroba Fabry’ego.
  • Matematyczne modele przewidywania wzorca zachowań w medycynie.

Dr hab. n. med. Stanisława Bazan-Socha to laureatka prestiżowych konkursów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Wśród jej osiągnięć można wskazać m.in. I nagrodę przyznaną w konkursie im. Dr Erwin Margulies w dziedzinie badań nadkrzepliwościowych. Intensywna działalność naukowa i zawodowa Pani Profesor zaowocowała ponad 100 publikacjami, których jest autorem lub współautorem. Wiele z tych prac jest efektem realizowanych przez nią projektów naukowych i badawczych. Istotne dla jej rozwoju naukowego były również pobyty w ośrodkach w Niemczech oraz USA.