Współpracujący zespół lekarzy /

Dr hab. n. med. Agnieszka Gala-Błądzińska, Prof. UR

prof-agnieszka-gala-bladzinska

Dr hab. n. med. Agnieszka Gala-Błądzińska, Prof. UR

Specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii, transplantologii klinicznej

Wykształcenie

• Dyplom lekarza medycyny uzyskała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (1997).
  • Dr n. med. 2015, dr hab. n. med. 2021.
Doświadczenie zawodowe

• Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Zakładzie Patofizjologii Człowieka Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  • Obecnie pełni również funkcję profesora UR w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Endokrynologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.
Główne zainteresowania zawodowe oraz naukowe

• Przydatność kliniczna metod spektroskopowych w diagnostyce medycznej.
  • Nowatorskie możliwości diagnostyki dostępu naczyniowego do hemodializ w grupie osób przewlekle hemodializowanych.
  • Przebieg, diagnostyka i leczenie w schorzeniach rzadkich lub o nietypowym przebiegu.

Dr hab. n. med. Agnieszka Gala-Błądzińska uczestniczy w wieloośrodkowych projektach badawczych, w wielu z nich pełniąc funkcję kierownika projektu. Odbyła staż naukowy w Karolinska Institutet w Sztokholmie, gdzie nawiązała współpracę z zespołami badawczymi, które zajmowały się m.in. schorzeniami ultrarzadkimi. Członek Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego, a także Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Opiekun koła naukowego “Nefron”, którego członkowie publikują wyniki swoich prac badawczych podczas krajowych i międzynarodowych konferencji. Założyciel i Prezes stowarzyszenia osób dializowanych i po przeszczepieniu nerki Custos Renis. Po pracy chętnie czyta biografie, a także zagłębia się w historię porcelany.