Baza wiedzy / Artykuły /

Dlaczego dokumentacja medyczna pacjentów jest dla nas tak ważna?

Dokumentacja medyczna pacjenta. Jakich danych potrzebujemy?

Do prawidłowej oceny Twoich dolegliwości potrzebujemy przede wszystkim wyników dotychczas wykonanych badań zarówno laboratoryjnych (np.: morfologii, OB, CRP, badań moczu, badań immunologicznych, itp.), badań mikrobiologicznych ( w tym posiewów, itd.), badań histopatologicznych - szczególnie wyników i opisów biopsji (np.: wycinków skórnych, polipów i zmian w jelitach, zmian w płucach, itp.) badań obrazowych (RTG, USG, TK, MRI, ECHO SERCA, scyntygrafia, itp), badań dodatkowych (np.: ENG, EMG, EEG, EKG [w tym wyniki badań holterowskich], spirometria i inne), wyniki wykonanych badań genetycznych (np.:WES) oraz badań przesiewowych w kierunku chorób rzadkich (np. testu suchej kropli krwi czyli DBS). Potrzebujemy również opisów wykonanych procedur diagnostycznych jak np.: gastroskopia, kolonoskopia czy bronchoskopia (ale także innych).

Istotnym elementem prowadzonej przez nas konsultacji są również wysyłane przez Państwa wyniki dotychczasowych konsultacji oraz karty informacyjne z dotychczasowego leczenia.

Równie ważnym elementem takiej dokumentacji są różnego typu zdjęcia. Pozwalają np. na ocenę występujących zmian skórnych, a jeśli są wykonane w odstępach czasowych, obserwację ich rozwoju czy przemian.

Każda informacją którą Pan/Pani prześlą jest dla nas niezwykle ważna i zwiększa szansę na udzielenie Państwu wymiernej pomocy.

Twoje dane medyczne a działania Fundacji Saventic

Pacjenci z różnymi i często od lat niezdiagnozowanymi problemami zdrowotnymi mogą przesłać formularz zgłoszeniowy, którego uzupełnienie stanowi dokumentacja medyczna. To może rodzić naturalne pytania: dlaczego Fundacja jej potrzebuje? Dlaczego warto, aby przesyłana historia choroby czy leczenia była jak najbardziej kompletna?

Dzięki pełnej dokumentacji medycznej zarówno specjaliści Fundacji, jak i specjalne algorytmy, mogą prześledzić historię choroby pacjenta – przeanalizować dotychczasowe leczenie, zweryfikowane możliwe diagnozy czy ocenić ewentualną progresję choroby. Jednocześnie informacje płynące z tych danych pozwalają specjalistom lepiej zrozumieć przypadek danego pacjenta.

Choroby rzadkie są tak trudne w diagnostyce ze względu na wielonarządowy charakter, co powoduje, że ich objawy mogą wskazywać na wiele różnych chorób. Dane medyczne z dotychczasowych wizyt lekarskich są dla specjalistów Fundacji niezwykle cenne, bo pozwalają spojrzeć na te wszystkie objawy i problemy w szerszej perspektywie.

Bezpieczeństwo Twoich danych w Fundacji Saventic

Wszystkie dane, które udostępniają pacjenci Fundacji, są stosownie zabezpieczone. Do specjalistów trafiają za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanej Aplikacji Fundacji i są opatrzone hasłami. Do przeglądania danych medycznych upoważnieni są lekarze, których podobnie jak podczas standardowej wizyty w gabinecie lekarskim, obowiązuje tajemnica lekarska. Jeśli zdecydujesz, że jednak nie chcesz skorzystać z pomocy Fundacji, możesz także wycofać swoje zgłoszenie i usunąć dane z bazy. Procedura jest bardzo prosta - wystarczy wysłać taką prośbę mailowo.

Nie wiesz jak zamieścić swoje dane?

Jeśli nie wiesz jak zamieścić swoją dokumentację skontaktuj się z nami droga mailową: info@fundacjasaventic.pl